Opravy servomotorů jsou záchranou pro zákazníky

Opravy eletromotorů

Opravy porouchaných servomotorů, které jsou součástí průmyslové automatizace, se v Čechách obvykle příliš neprovádí. Dodací lhůty nových servomotorů od zahraničních výrobců se přitom pohybují v řádu měsíců, standardně i půl roku. 

Záchranou ruku nabízí společnost DREAMland, která servis servomotorů zařadila do portfolia svých služeb zákazníkům. Potřebnou diagnostiku, zjištění problému a opravu umí v servisním středisku v areálu společnosti v Kosmonosech u Mladé Boleslavi zařídit do několika dnů, nejdéle týdnů. V případě akutní potřeby je ovšem v nabídce rovněž expresní oprava do druhého dne, pokud je to technicky možné. 

Servomotory se vyrábí obvykle na zakázku, což představuje i delší dodací lhůty od výrobců, například v případě značky Siemens dosahují tří až šesti měsíců. Zákazník, který zaznamená poruchu, jež znemožňuje výrobní nebo logistický proces, ale potřebuje řešení ihned. Rychlá a kvalitní oprava je v takové situaci jedinou volbou.  

Odborní technici DREAMland po doručení servomotoru provedou jeho diagnostiku a určení závady. Mezi ty nejčastější patří nefunkční odměřování, opotřebovaná ložiska, poškození brzdy a další. Vždy je v rámci servisu prováděno preventivní kompletní čištění motoru včetně přetěsnění a obvykle jsou preventivně vyměněny i další rizikové díly. 

Zájem zákazníků je značný, DREAMland má například servisní smlouvu s významným klientem – automobilkou Škoda Auto, kde servisuje servomotory značek Siemens či od společnosti Bosch Rexroth. 

Opravu servomotoru je možné ve společnosti DREAMland objednat snadno přes obchodního zástupce pro daný region. Příslušné kontakty jsou k dispozici na webu společnosti dreamland-plc.cz. Porouchaný motor je možné dopravit přímo do areálu společnosti v Kosmonosech, případně jej odveze obchodní zástupce, nebo v případě větších rozměrů bude zajištěna doprava.